Izglītojošās programmas
Mērķauditorija: 15 – 19 gadus veci jaunieši
Tēma: Dabas resursu, ķīmisko un pārtikas vielu loma cilvēka dzīvē un sadzīvē
daba+veikals = produkts
Jebkuros laikos cilvēks ir pievērsis uzmanību gan personīgajai higiēnai, gan arī tam, kādus savā apkārtējā vidē pieejamus resursus var izmantot savas higiēnas nodrošināšanai. Senajos laikos tā ir bijusi pirts apmeklēšana, kad tika izmantoti tikai dabā iegūstami produkti – dažādas pirts slotas, augu vīkšķi ķermeņa ādas noberšanai, un ziepes. Mūsdienās personīgā higiēna ir stāsts ne tikai par tīrību, bet kā šo ķermeņa tīrību padarīt gan aizraujošu, gan veselībai drošu jebkurā vecumposmā. Veikalu plaukti ir pārpildīti ar dažādiem higiēnas līdzekļiem, bet cilvēku vienmēr interesē radošā darbošanās – kā, ko līdzīgu var pagatavot pats, piemēram, apvienojot augus, medu ar veikalā nopērkamajiem produktiem – augu eļļa, sāls, cukurs, eļļa, kafija u.c. produkti, var iegūt skrubi ķermenim, kuru var izmantot gan pirtī, gan dušā.
Tāpat arī dažādus skaistumkopšanas produktus var pagatavot pats, piemēram, lūpu balzāmu.
Izglītojošas programmas laikā dalībnieki gūs zināšanas un iemaņas mežā, pļavā un dārza augošo augu atpazīšanā, kā arī par to īpašību ietekmi uz cilvēka veselību. Katrs dalībnieks izgatavos sev ķermeņa skrubi un lūpu balzāmu, iepazīsies ar to pagatavošanas pamatprincipiem. Programmas laikā dalībnieki iepazīst dabas resursu, ķīmisko un pārtikas vielu lomu cilvēka dzīvē un sadzīvē un iespējas, ko katrs interesents var praktiski pagatavot, izmantojot dažādus dabas resursus.
Programma izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.