Skip to main content

Izglītojošās programmas

Mērķauditorija: 7 – 10 gadus veci bērni
Tēma: Materiālu otrreizējā pārstrāde

thumbnail

Videi draudzīgs iepakojums

Katru gadu iedzīvotāju radītais plastmasas iepakojuma atkritumu apjoms Latvijā un pasaulē pieaug. Visefektīvākais veids, kā mazināt plastmasas atkritumu daudzumu, ir tos neradīt. Patērētājam vienmēr ir iespēja atteikties no lielajiem iepirkuma maisiņiem, izmantot tos vairākkārt, nesaiņot katru sīkumu savā atsevišķā mazā maisiņā. Lai radītu izmaiņas, ir jāizglīto nākamā paaudze – būt līdzatbildīgiem, cilvēkiem, kam interesē un ir nozīmīgs globalizācijas process.

Izglītojošas programmas laikā dalībnieki gūs iemaņas par iepakojuma daudzveidību pasaulē un par videi draudzīga iepakojuma veidiem. Dalībnieki, radoši darbojoties, gūs iemaņas par iepakojuma ietekmi uz vidi un meklēs risinājumus aprites ekonomikas stiprināšanai šajā jomā. Diskutēs par cilvēka iepakojuma izmantošanas paradumiem, kā arī radīs savu unikālu iepakojumu dārzeņiem un augļiem – maisiņu. Programmas mērķis ir attīstīt radošo domāšanu STEAM jomā un dabas vērtību apzināšanos, izmantojot ikdienā pieejamus materiālus un tehniskās prasmes materiālu otrreizējai pārstrādei.

Programmas apraksts

Programma izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

 

Sazinies ar mums