Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Daugavpilī notiks Izgudrotāju festivāls

2023. gada 2.–3. jūnijā Daugavpils Inovāciju centrs sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldību aicina izgudrotājus* pietiekties Izgudrotāju festivālam.

Divu dienu garumā izgudrotāji demonstrēs savus izgudrojumus, dažādus tehnoloģiskus risniājumus un inovācijas. Festivāla mērķis ir veicināt inovācijas un izgudrotājdarbību un panākt, lai izgudrotāji un zinātnieki atrastu saskarsmes punktus, kuru rezultātā tiktu radīti jauni tehniskie risinājumi, inovatīvi produkti un/vai veidoti pakalpojumi un tiktu sekmēta šo inovāciju un izgudrojumu ieviešana un pielietošana dzīvē.

Izgudrotāju festivāls ir platforma, kur būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Festivāls norisināsies izstādes formātā, kur 2. un 3. jūnijā no plkst. 12:00 līdz 17:00. Daugavpils Inovāciju centrā ikviens interesents var pieteikt savu dalību festivālā ar savu izgudrojumu, to prezentēt, kā arī uzlabot ar festivāla laikā piesaistīto speciālistu palīdzību. Savukārt apmeklētāji tiek aicināti uz festivālu, lai iepazītos ar jaunākajiem izgudrojumiem un jaunumiem izgudrojumu jomā.
Festivāla laikā notiks konkurss izstādes dalībnieku vidū, kur uzvarētājus noteiks žūrija un apmeklētāju balsojums, uzvarētāji saņems balvas – balvas paredzētas pakalpojumu veidā (finanšu un juridiskās konsultācijas, mārketinga jomas konsultācijas, apmācības u.c.). Balvu fonds: 1000 eiro.   

Izstādes dalībnieki tiks vērtēti šādās kategorijās:
– Jaunais izgudrotājs (5 – 25 gadi)
– Izgudrojums STEM jomā (STEM – science, technology, engineering and mathematics)
– Videi draudzīgs izgudrojums
– Dizaina risinājums/izgudrojums

Izgudrotāju festivāla ietvaros notiks radošās darbnīcas komunikācijas un mārketinga jomā un radošo industriju jomā visiem interesentiem. Dalība festivālā ir bezmaksas.
*Pieteikšanās dalībai Izgudrotāju festivālā notiek līdz 25.maijam, sūtot pieteikuma anketu uz dic@jauniba.lv Anketa ir atrodama: šeit

Izgudrotāju festivāls notiks Daugavpils pilsētas svētku laikā. Šogad Daugavpilij aprit 748 gadi. Šoreiz pilsētas svētku moto “Ar Daugavpili sirdī”. Galvenie Daugavpils pilsētas svētku pasākumi norisināsies no 1. līdz 4. jūnijam. Pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs daudzveidīga svētku programma ar dažādu mākslinieku koncertiem, kā arī vietējo kolektīvu un mākslinieku priekšnesumiem.
Izgudrotāju festivals tiek rīkots ar Latvijas Izgudrotāju biedrības, biedrības “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmijas informatīvo atbalstu.

*Izgudrotājs – izgudrojuma autors; cilvēks, kam piemīt spēja radoši domāt un radīt jaunas lietas dažādās jomās. Izgudrojums neatkārto neko no tām profesionālajām zināšanām, kuru kopums veido tehnikas līmeni. Tehnikas līmenis attiecībā uz izgudrojumu ietver jebkuras profesionālās zināšanas, kas līdz izgudrojuma saņemšanas vai pieprasītās prioritātes dienai atklātas izmantošanas ceļā vai jebkurā citādā ceļā (rakstveidā vai mutvārdos) kļuvušas pieejamas plašai sabiedrībai.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

 

Sazinies ar mums