Skip to main content

Jaunumi

Daugavpils Inovāciju centrā koncentrēsies uz uzņēmējdarbības un karjeras attīstību STEM jomā

Daugavpils Inovāciju centra ekspozīcija ir sadalīta četrās tematiskajās jomās, kur viena no tām ir uzņēmējdarbība un biznesa lēmumi.

Projekta ietvaros DIC tika izveidots uzņēmējdarbības eksponāts “Kļūsti uzņēmējs!”. Eksponāts apmeklētājiem sniedz priekšstatu par dažādu nozaru uzņēmumu vadīšanu un uzņēmēja ikdienas darbiem. Tas palīdz izprast jēdzienu “uzņēmējspējas” un gūt priekšstatu par darba vidi. Eksponāts apmeklētājiem veido izpratni par to, ar kādiem lēmumiem saskaras uzņēmējs, kā tiek galā ar vairākiem darbiem vienlaicīgi – darbu deleģēšana, prioritāšu noteikšana u.c. Vērojot piedāvāto materiālu, izglītojamie uzzina, kā organizēt biznesa nepārtrauktu darbību, kā veiksmīgi komunicēt ar klientiem/darbiniekiem/partneriem un gūst informāciju, kā uzņēmēji rīkojas finanšu resursu peļņas/zaudējumu gadījumā, kādiem mērķiem novirza finanšu resursus, kādus risinājumus pieņem, lai apsteigtu konkurentus u.c., kā arī gūst informāciju par biznesa attīstību nākotnē.  Eksponāts iepazīstina ar veiksmīgiem uzņēmējiem, tajā ir iespēja pārbaudīt savas uzņēmējspējas un piedāvāt inovatīvus risinājumus testa ietvaros.

Eksponāta izstrādes vajadzībām Daugavpils un Latvijas uzņēmumi tika aicināti dalīties savā pieredzē un popularizēt uzņēmumu Daugavpils Inovāciju centra ekspozīcijā. Uzņēmumu dalība izglītojošās ekspozīcijas eksponāta izveidē ir ļoti svarīga, jo ļauj ielūkoties uzņēmuma aizkulisēs – kā darbojas uzņēmums, kā norit ražošanas process? Rodas izpratne par to, ka uzņēmējs ir persona, kas rada darbavietas, realizē inovatīvas idejas problēmu risinājumiem, papildina valsts budžetu, uzlabo pilsētas infrastruktūru un veic daudzas citas ļoti svarīgas funkcijas.

Video pieejami Daugavpils Inovāciju centra mājaslapā: https://dic.daugavpils.lv/galerijas/#video

Projekta komanda, ar SIA Overly priekšgalā, sadarbībā ar uzņēmumu informatīvo atbalstu, izveidoja video par 10 lieliskiem uzņēmumiem:

AS Latgales piens www.latgalespiens.lv https://www.facebook.com/Latgalespiens.lv

SIA Axon Cable www.axon-cable.com https://www.facebook.com/Axon.Cable

SIA Regula Baltija www.regula.lv https://www.facebook.com/regulaforensics

SIA East Metal www.eastmetal.com https://www.facebook.com/eastmetaldk/

SIA Rasa Botanicals https://rasa.bio https://www.facebook.com/RasaBotanicals

SIA Overly https://overlyapp.com/ https://www.facebook.com/Overlywp-content/

SIA AD production www.yeswecan.lv https://www.facebook.com/yeswecanLV/

AS Grindeks www.grindeks.eu https://www.facebook.com/GrindeksAS/

SIA H.A. Brieger www.brieger.lv https://www.facebook.com/dzintarscosmetics/

SIA Eco Baltia vide www.ecobaltiavide.lv https://www.facebook.com/ecobaltiavide

 

Uzņēmumi, kas piekrita sadarbībai mūs pārsteidza un saviļņoja, savukārt darbinieki mūs iedvesmoja! Atsaucīgie darbinieki veltīja DIC vajadzībām savu laiku un enerģiju, lai dalītos pieredzē un būtu video varoņi! Kopā mēs ne tikai strādājām, bet arī mācījāmies un radoši pavadījām laiku profesionāļu kompānijā. Mēs lepojamies, ka mums ir tādi uzņēmumi!

Uzņēmumu dalība  popularizēs STEM jomas, parādīs uzņēmējdarbības daudzpusīgo vidi un radīs interesi gan par uzņēmumu, gan tā darbības jomām, gan speciālistiem, kas ir milzīga vērtība.

Daugavpils pilsētas pašvaldībā tiek īstenots projekts “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, kura mērķis ir veicināt zināšanu attīstību un izglītojamo karjeras izvēli STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne un matemātika), kā arī uzņēmējdarbības jomā, izstrādājot un īstenojot izglītojošas programmas, interaktīvas tematiskās nodarbības, koprades telpas un citus interaktīvus pasākumus pedagogiem un izglītojamajiem Daugavpils Inovāciju centrā.

Projekts “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” ietvaros.

Foto: video izveides radošais process

Video

Sazinies ar mums