Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Daugavpils Inovāciju centrs aicina jauniešus pieteikties Makerspace nodarbībām

Daugavpils Inovāciju centrs aicina 13 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties izglītojošā programmā “Makerspace”, kas dos iespēju praktiski un radoši darboties un izmēģināt savas idejas un to dzīvotspēju.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabriku jaunieši pieredzējušu speciālistu vadībā gūs ieskatu un praktiskās iemaņas inovatīvās metodēs un pieejās produktu radīšanā.

Interesentus sagaida gan dizaina meistarklase, gan ideju ģenerēšanas darbnīca un virkne citu aizraujošu nodarbību, kurās tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kas ir ķīmijas tehnologs, kas ir biomīmikrija, kā veidot biznesu un vai visi var būt uzņēmēji, kādas ir prototipēšanas iekārtu iespējas un robežas. Īpaši interesantas solās būt praktiskās darbnīcas, kur varēs izmēģināt roku prototipēšanā un robotu konstruēšanā, darboties ar vakuumformēšanu, kā arī uzzināt vairāk par produktu un portretu fotografēšanu un informācijas dizainu.

Nodarbības notiks Daugavpils Inovāciju centrā, Vienības ielā 30, nodarbības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots, var pieteikties vairākām nodarbībām un pieteikšanās ir obligāta –  LINKS uz pieteikšanos

 

Pirmo nodarbību grafiks:

10. februāris, plkst. 15:30 – Biznesa modelēšana (BMC)

Iespējams, tu plāno kļūt par uzņēmēju. Taču kāds būs tavs biznesa modelis? Kur meklēsi savu klientu un cik liels būs tavs tirgus? Šajā nodarbībā gūsi ieskatu, kā virzīt idejas attīstību un kāda varētu būt tava biznesa modeļa struktūra.

11.februāris, plkst. 10:00 – Ķīmijas tehnologs, kas viņš ir?

Ķīmijas tehnologs visnotaļ pārstāv plašu nozaru spektru. Iespējams, arī tu jau esi topošais ķīmijas tehnologs? Nodarbībā izzināsim šīs profesijas smalkumus, plusus un mīnusus. Būs arī eksperimenti!

11.februāris, plkst. 13:30 – Pieredzes dizaina meistarklase (5E metode)

Patīkama pieredze ir viens no priekšnosacījumiem, lai klients pie jums un jūsu pakalpojuma atgrieztos. Šajā nodarbībā attīstīsim idejas – vienalga, esošas vai pavisam jaunas – un ar 5E metodes palīdzību veidosim pieredzes dizaina modeli.

11. februāris, plkst. 13:30 – Biomimikrija kā zinātne un bizness

Biomimikrija – tā ir dabas procesu kopēšana zinātnes nozarēs, lai rastu ilgtspējīgus risinājumus cilvēces problēmām. Cik daudz iedvesmas tādējādi varam atrast caur dabu? Mēģināsim to uzzināt kopā, strādājot pie smieklīgām un inovatīvām idejām.

 

Izglītojošā programma “Makerspace” tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

 

Sazinies ar mums