Skip to main content

Jaunumi

Daugavpils Inovāciju centrs rosina zinātkāri par STEM vizītēs uz Latvijas skolām

Sākoties jaunajam mācību gadam, Daugavpils Inovāciju centrs uzsāka mācību vizītes Latvijas skolās ar Tematisko nodarbību piedāvājumu STEM jomā. Tematiskās nodarbības ir domātas izglītojamajiem vecumposmos 1.-4.klase un 5.-9.klase. Mēneša laikā apmeklētas jau 10 skolas.

Caur dažāda veida prakstiskām aktivitātēm izglītojamie atklāj zinātni vienkāršā, saprotamā un aizraujošā veidā. Viena no populārākajām nodarbībām ir “Robotika” un “Magnētisms”, kā arī lielu interesi, zinātkāri un emocijas izraisa nodarbība “DNS iegūšana”, kurā skolēni, izdalot banāna DNS, uzzina, ka cilvēkam ar banānu ir vairāk nekā 40% DNS līdzība.

Daugavpils Inovāciju centra mērķis ir veicināt zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) jomu zināšanu attīstību, prasmju ieguvi un karjeras izvēli STEM jomā, izstrādājot un īstenojot izglītojošas programmas, izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, demonstrācijas, izstādes, tostarp arī ceļojošas, pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, audzēkņiem, studentiem un pedagogiem. Inovāciju centra tematiskās aktivitātes uzņēmējdarbības un karjeras attīstībā STEM jomā pēc satura tiek sadalītas 4 moduļos:

  • Fizika, robotika, astronomija, zinātnieku laboratorija;
  • Veselība, ģenētika, mikroskopija, tehnoloģijas medicīnā;
  • Ekoloģija, vide un tās resursu (mežsaimniecība, ūdens) ilgtspējīga izmantošana;
  • Uzņēmējdarbība, biznesa lēmumu pieņemšana.

 

 

 

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

Sazinies ar mums