Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

STEM nometnes dalībnieki sasniedz vienu no augstākajām virsotnēm Norvēģijā

Projekta aktivitāšu īstenošanas ietvaros, Daugavpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Tronheimas Zinātnes centru 2022. gada 14.-19. augustā Norvēģijā īstenoja vasaras starptautisko jauniešu nometni.

Nometnē piedalījās izglītojamie no Daugavpils (Latvija) un Tronheimas (Norvēģija), ar mērķi apvienot teorētiskās zināšanas, praktiskās un sociālās iemaņas STEM jomā, lai tiktu galā ar izaicinošiem uzdevumiem, motivējošām apmācībām un nodarbībām dabā un koprades telpās.

Starptautiskās nometnes laikā bija iespēja iepazīt Norvēģijas kalnus un ledājus. Tika izvērtēta klimata izmaiņu ietekme uz apkārtējo vidi un dabu kopumā. Tika veikti dažādi mērījumi un eksperimenti dabā, kā arī bija iespēja doties izaicinošā ekspedīcijā.

Nometnes dalībnieki dzīvoja netālu no vienas no augstākajām virsotnēm Norvēģijā – Snøheimā. Snøhetta masīvs ir ļoti iespaidīgs, jo tas paceļas augstu virs Dovres plato. Papildus tam, ka Snøheimas tuvumā ir vairāk nekā 10 virsotnes, kuru augstums pārsniedz 2000 metrus, apgabals ir arī ļoti bagāts ar zvejas ūdeņiem. Tikai izturīgākie nometnes dalībnieki no Latvijas un Norvēģijas sasniedza Snohetta virsotni, kas ir 2288 metrus augsta. Pa ceļam izturību pārbaudīja gan lietus, gan krusa un stiprs vējš. Daudzi cerēja ieraudzīt arī muskusvērsi, bet, par laimi, to nesastapa.

Tronheimas Zinātnes centra koprades telpās bija iespēja darboties robotikas jomā un radīt savus unikālus robotus. Visiem dalībniekiem bija iespēja savstarpēji komunicēt dažādās darba grupās, kā arī neformālā vidē. Jaunieši labprāt iesaistījās aktīvās diskusijās par aktuālām tēmām, prezentēja savu pilsētu un valsti, kā arī ieguva jaunas zināšanas un prasmes starptautiskā gaisotnē.
Nometne bija jaunu zināšanu un praktiskas pieredzes par STEM uzkrāšanas piedzīvojums, kas, iespējams, izmainīja un pavisam noteikti paplašināja dalībnieku uztveri par zinātnes jomām, to pielietojumu dabā un ikdienā.

 

Norway logo

Nometne tika organizēta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

Sazinies ar mums