Skip to main content

Izglītojošās programmas

Mērķauditorija: 11 – 14 gadus veci jaunieši
Tēma: Dabas resursu un vērtību mijiedarbība ar māklsu

thumbnail

Māksla TE! II

Preču patēriņš tikai aug mūsdienu pasaulē, tāpēc šobrīd apsaiklings (lietas uzlabot un izmantot citādi) un māksla iet roku rokā. Ļoti daudzas lietas var uzlabot, pārstrādāt un, to darot, attīstīt radošu un inovatīvu domāšanu. Izmantojot tehnoloģijas, arī attīstīt domāšanu par savādāku pieeju lietu uzlabošanā. Programmas laikā, izmantojot, uzkarstošu stiepli, dalībnieki mācīsies griezt stikla pudeles, bet ūdens vannas peldē kausēt sveces, iepazīstot fizikālos procesus. Dalībniekiem būs iespēja iejusties arī dizainera lomā un ar ploterētu līmpapīru veidot sveču dizainu.
Darbojoties radoši, izglītojošas programmas dalībnieki raisīs interesi par tehnoloģiju un dizaina savstarpēju izmantošanu.

Izglītojošas programmas laikā tiek attīstīta radošā domāšana, mākslas/dizaina elementu radīšana un dabas vērtību apzināšanās, izmantojot visu, kas pieejams mums apkārt, uzsverot otrreizēju preču izmantošanu. Galvenā doma – mākslu var veidot no pieejamiem materiāliem, brīvi ļaujot izpausties.

Programmas apraksts

Programma izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

Sazinies ar mums