Skip to main content

Izglītojošās programmas

Mērķauditorija: 7-10 gadus veci bērni
Tēma: Dabas resursu, ķīmisko vielu loma cilvēka dzīvē un sadzīvē

thumbnail

No meža līdz mājām II

Jebkuros laikos cilvēks ir pievērsis uzmanību gan personīgajai higiēnai, gan arī tam, kādus savā apkārtējā vidē pieejamus resursus var izmantot savas higiēnas nodrošināšanai. Senajos laikos vieta, kur mazgājās bija pirts, tur izmantoja tikai dabā iegūstamos produktus – dažādas pirts slotas, augu vīkšķus ķermeņa ādas noberzšanai, un bieži vien, pašu vārītas ziepes. Mūsdienās personīgo higiēnu sabiedrība ievēro vēl cītīgāk, tāpēc veikalu plaukti ir pārpildīti ar dažādiem higiēnas līdzekļiem, bet cilvēku vienmēr interesē radošā darbošanās – kā, ko līdzīgu var pagatavot pats. Tāpēc arī dažādu kosmētikas sastāvdaļu veikali piedāvā izejvielas gan šampūnu, ziepju, ķermeņa skrubju un daudzu citu produktu pagatavošanai. Līdz ar to ir iespēja pagatavot tādu ķermeņa kopšanas produktu, kādu vēlas.
Visbiežāk pirtī, un ne tikai, izmanto dažādus pirts skrubjus uz sāls bāzes, un, ja pirts ir ne tikai pēršanās ar pirts slotām, bet arī mazgāšanās vieta nedēļas nogalēs, tad arī tiek izmantotas ziepes kā higiēnas produkts. 7-10 gadus veci bērni pirti bieži apmeklē nelabprāt, jo tur ir karsti un neinteresanti. Krāsainu un smaržīgu pirts skrubju, īpaši, ja paša pagatavotu, izmantošana pirts procesu arī bērniem padara ļoti aizraujošu un baudāmu. Tas pats attiecas arī uz ziepēm, pirts vai vannas apmeklējums ir sevišķs, ja var saziepēties ar paša gatavotu vannas – ziepju zefīru.
Izglītojošas programmas laikā dalībnieki gūs zināšanas un iemaņas mežā, pļavā un dārzā augošo augu atpazīšanā, kā arī par to īpašību ietekmi uz cilvēka veselību. Katrs dalībnieks izgatavos sev vairākus pirts sāls skrubjus ar augiem, kas ir pieejami konkrētajā brīdī dabā, kā arī sakuls savu vannas – ziepju zefīru, kombinējot ziepju masu un svaigus augus.

Programmas apraksts

Programma izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

Sazinies ar mums