Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls

2023. gada 2.-3.jūnijā Daugavpils Inovāciju centrā norisinājās Izgudrotāju festivāls, kurā apmeklētāji tika aicināti iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un jaunumiem izgudrojumu jomā dažādās sfērās. Festivāls notika izstādes formātā, kuras laikā žūrija vērtēja dalībniekus vairākās kategorijās un apmeklētāji ar savu balsojumu noteica apmeklētāju simpātiju.

Uzvarētāji tika noskaidroti sekojošās kategorijās:
Jaunais izgudrotājs (5-25 gadi)
PROFETRO – Ksenija Volkova un Anastasija Koroļkova ar taktilo rotaļlietu “Krustiņi nullītes”                                                                                                       

Izgudrojums STEM jomā
SIA Axon Cable ar izgudrojumu “D-click”
Axon Cable ir paplašinājis savu ļoti uzticamo Micro-D savienotāju klāstu, izstrādājot D-Click® ātrās fiksācijas savienotājus. Šis Micro-D savienotāju klāsts, kas aprīkots ar viegli lietojamu savienošanas un fiksācijas sistēmu, nodrošina daudz ātrāku uzstādīšanu instalācijas integrācijas laikā.

Videi draudzīgs izgudrojums
Raimonds Platacis – Interjera priekšmeti no kafijas biezumiem
Kafijas biezumi ir organiski atkritumi, ko ir iespējams izmantot kā pamatmateriālu jaunu produktu radīšanā. Radītie interjera priekšmeti ir veidoti no KUUP kafijas grauzdētavā izstrādātajiem kafijas biezumiem, kas ar īpašu, ekoloģisku saistvielu ir sapresēti monolītā masā.

Jaunais talants STEM jomā
Armands Mitins – Ažūra zīmēšanas mašīna

Mūža ieguldījums izgudrotāju darbībā
Artūrs Malta

Izgudrotāju festivāls aizritēja radošā gaisotnē, kur izgudrotāji novērtēja viens otra sniegumu, apmainījās ar idejām un ieteikumiem – kā būt vēl inovatīvākiem. Savukārt apmeklētājiem bija iespēja uzzināt ko jaunu, izmēģināt, līdzdarboties un novērtēt to, cik izgudrojumi ir svarīgi ne tikai STEM jomās, bet arī ikdienas dzīvē. Visi atzina, ka šāds festivāls rosina ideju ģenerēšanu un inovācijas, un tas varētu būt sākums ikgadējam pasākumam Daugavpils Inovāciju centrā.

Aktivitāte tika īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

 

Sazinies ar mums