Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Daugavpilī tehnoloģiski radošā gaisotnē aizritēja hakatons “Proto-Moto-Loto”

11. un 12. maijā noritēja hakatons “PROTO-MOTO-LOTO”, kura ietvaros dalībniekiem bija jāizstrādā digitāls rīks Daugavpils Inovāciju centra popularitātes veicināšanai un klientu piesaistei.
Hakatona laikā komandām bija iespēja piedalīties Evas Einmanes lekcijā par ideju vadību ar ieskatu mārketingā, Ludmilas Aleksejevas seminārā par iespējam piesaistīt finanses turpmākai idejas attīstībai, savukārt noslēdzošajā dienā komandas Vitas Brakovskas vadībā uzzināja, kā veiksmīgāk prezentēt savu ideju žūrijai. Dalībniekiem tika nodrošinātas uzņēmēju konsultācijas un individuāls mentoru atbalsts, ko nodrošināja pārstāvji no Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes – Imants Žilvinskis, SIA “Baltic Technology Group” – Aleksandrs Maksimovs un TC “Ditton” – Vitālijs Davidovskis.


Pasākuma gaitā dalībnieku komandas intensīvi un cītīgi darbojoties, kopā izstrādāja 4 idejas:
Komanda Voxet, kas ieguva Rīgas Tehniskās Universitātes Zinātnes un Inovāciju centra simpātiju balvu, prezentēja ideju par mobilās aplikācijas izveidošanu, ar kuras palīdzību cilvēkiem būs iespēja apmeklēt DIC virtuāli – apskatīt esošās centra ekspozīcijas, kā arī nedaudz ielūkoties vēsturē.

3. vietas ieguvēji komanda Forever first, kura hakatona ietvaros ģenerēja idejas par DIC sociālo tīklu popularitātes sekmēšanu un informācijas izplatīšanu tajos, izveidojot savus profilus Daugavpils Inovāciju centram un publicējot ne tikai informatīvo, bet arī izklaidējošo saturu, tādā veidā pievēršot plašāku skatītāju loku.

2. vietu ieguva komanda Sinerģija, kuras ideja ir ieviest Daugavpils skolās konkursu sistēmu, kur skolēniem būtu iespēja pieteikt savas inovatīvās idejas.

1. vietas ieguvējai – komandai FourForFree bija novērojama visprogresīvākā attīstība divu hakatonu dienu laikā. Komanda iesāka ar DIC biļešu dizaina maiņu un finišēja ar lojalitātes kartes ieviešanu Daugavpilī uz vairākām kultūras un tūrisma iestādēm, protams, iekļaujot arī DIC. Tika izveidots un piedāvāts kartes dizains un idejas, ko karte varētu iekļaut. Šī komanda ieguva arī SIA “Pulsar Optics” specbalvas. SIA “Pulsar Optics” kopš 2021.gada Daugavpilī ražo visā pasaulē pazīstamo PULSAR termovizuālo, digitālo nakts un dienas redzamības optisko aprīkojumu civilajām vajadzībām, gatavo produkciju eksportējot galvenokārt uz Eiropu, Lielbritāniju un ASV. Viena no nedaudzajām uzņēmumu grupām ar pilnu ražošanas ciklu – no izstrādes līdz ražošanai un servisa apkalpošanai.

Pirmās trīs komandas ar vislielāko punktu skaitu ieguva godalgotās vietas un balvas – pakalpojumus savu ideju attīstībai. Kopējais balvu fonds 1000 EUR ( 500 EUR – 1 vieta; 300 EUR – 2. vieta; 200 EUR- 3. vieta).

Īpašs paldies hakatona žurijai, kuras uzdevums bija tiešām grūts un diskusijas par vietu sadalījumu bija ļoti spraigas. Žūrijas sastāvā aktīvi darbojās: Kārlis Rasis – Daugavpils Valstspilsētas pašvaldības izpilddirektores vietnieks, Andris Kucins – Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) vadītājs, Kristīna Valaine – Daugavpils Inovāciju centra vadītāja, Iļja Zlenko – SIA YETTI GROUP, vadītājs/valdes loceklis, Aleksejs Homutiņins – SIA “Rols” valdes priekšsēdētājs, Ieva Boļakova – Daugavpils Universitāte, Dabaszinātņu un matemātikas fakultāte, informātikas katedras lektore, (Mg. paed.).

Jauniešu hakatonu “Proto-Moto-Loto” organizēja Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Daugavpils Inovāciju centrs sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabriku Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021.gada perioda programmas „Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovāciju centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” Nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. 9.-20.2.2.1/4 ietvaros.

Sazinies ar mums