Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas

Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja dažādas STEAM jomu aktivitātes ar mērķi sniegt interesantu, izglītojošu un jēgpilnu laika pavadīšanu. Aktivitātes sekmēja sabiedrības zināšanu attīstību un pozitīvu attieksmi STEAM un uzņēmējdarbības jomās. 

Interesentiem bija pieejama apskatei izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā” ar mērķi sniegt sabiedrībai informāciju par tehnoloģiju un inženierrisinājumu attīstību, kas ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas dzīves sastāvdaļu, bet sākotnēji tika radīta kosmosa nozarei. Izglītojošas izstādes ietvaros notika divas radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem “Kosmoss kabatā”, kuras laikā pielietojot kosmiskās tehnoloģijas, dalībnieki radīja unikālu maciņu, otrreizēji pārstrādājot polietilēna maisiņus.

 Inovāciju centrā norisinājās konkursa veida aktivitāte Latvijas vispārējās izglītības iestāžu STEAM jomas pedagogiem un 6.-8. klases vecuma izglītojamajiem STEAM izaicinājums “Zirgs vai mašīna?”. Izaicinājuma seminārs un konkursa aktivitāte veicināja pedagogu un izglītojamo interesi STEAM jomās, kā arī attīstīja radošo un dizaina domāšanu. Izaicinājumā piedalījās 12 pedagogi ar savām izglītojamo komandām.

Sarunu sola aktivitātes “Inovāciju čats” un “Stilīgas sarunas” laikā neformālā gaistonē tika rosinātas sarunas un pieredzes apmaiņa ar pieredzējušajiem uzņēmumiem IT, radošo industriju jomā, ilgstpējību un zaļo domāšanu modē, un uzņēmējdarbību skaistumkopšanas produktu pasaulē.

 

Aktivitātes tika īstenotas Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4 ietvaros.

Sazinies ar mums