Jaunumi
Daugavpils Inovāciju centrā tika īstenotas 9 Radoši izglītojošas programmas STEM jomā
Daugavpils Inovāciju centrā 2022./2023.mācību gada laikā tika īstenotas 9 Radoši izglītojošas programmas STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) jomā:
– “Spēle ar dārzeņiem, krāsu un vidi II” 7-10 gadus veci dalībnieki, praktiski darbojoties, iepazina dabas resursu – dārzeņu spējas krāsu pasaulē. Dārzeņu krāsas un citi dabas resursi tika izmantoti radošās izpausmes darbos.
– “Īpašais es detaļās” 7-10 gadus veci dalībnieki programmas laikā apguva aksesuāru radīšanas prasmes no dažādiem tekstila izstrādājumiem. Izglītojošas programmas laikā dalībnieki pilnveidoja radošās domāšanas prasmes, apzinājās modes radīto apģērba izstrādājumu daudzumu mūsdienu pasaulē un tās ietekmi uz dabas piesārņojumu.
– “Reiz dzīvoja mans T-krekls” 11-14 gadus veci dalībnieki apguva T-kreklu izmantošanas iespējas jaunu mājas lietu radīšanai. Programmas laikā dalībnieki apguva ne tikai radošās izpausmes metodes, bet arī iemācījās novērtēt produkta lietderību un izskatu, šādi iemācoties izmantot resursus atbildīgi un ottreizēji.
– “daba + veikals = produkts II” 11-14 gadus veci dalībnieki izglītojošas programmas laikā pilnveidoja zināšanas un iemaņas mežā, pļavā un dārzā augošo augu atpazīšanā, kā arī par to īpašību ietekmi uz cilvēka veselību. Katrs dalībnieks izgatavoja sev vairākus ziepju veidus, kā arī apguva to pagatavošanas pamatprincipus.
– “Pastāvēs, kas mainīsies” 15-19 gadus veci dalībnieki programmas laikā iepazinās ar apģērbu pārtapšanas iespējām un metodēm. Jaunu tērpu radīšana no esaošā aprģērba samazina tekstila izstradājumu patēriņu un veicina vides piesārņojuma samazināšanos.
– “Māksla TE!” 11-14 gadus veci dalībnieki attīstīja radošo domāšanu STEAM jomā un preču, materiālu otrreizēju izmantošanu, izmantojot mājās pieejamas tehnoloģijas. Programmas laikā dalībnieki attīstīja radošo domāšanu un praktiskās iemaņas dizaina produktu izstrādē un radīšanā, eksperimentu gaitā tika izprasti procesi, kas notiek darbā ar stiklu un sveču vasku.
– “No meža līdz mājai II” 7-10 gadus veci dalībnieki iepazinās ar dabas resursu, ķīmisko un pārtikas vielu lomu cilvēka dzīvē un sadzīvē un to iespējām, ko katrs interesents var praktiski pagatavot, izmantojot dažādus dabas resursus. Dalībnieki guva zināšanas un iemaņas mežā, pļavā un dārza augošo augu atpazīšanā, kā arī par to īpašību ietekmi uz cilvēka veselību.
– “Māksla TE! II” 15-19 gadus veci dalībnieki iepazina mākslas materiālu mijiedarbību ar gaisa temperatūras izmaiņām. Izglītojošās programmas laikā tika attīstīta radošā domāšana un dizaina izstrādājumu radīšanas process.
– “daba + veikals = produkts II” 15-19 gadus veci dalībnieki iepazinās ar dabas resursu, ķīmisko un pārtikas vielu lomu cilvēka dzīvē un sadzīvē. Iepazinās ar iespējām, ko var pagatavot pats no mežā un pļavā, dārzā sastopamajiem augiem un veikalā nopērkamajiem produktiem. Guva zināšanas par populārākajiem augiem, to iedarbību un izmantošanu skaistumkopšanas produktu pagatavošanā mājas apstākļos.
Programmas tika īstenotas Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.