Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Notika starptautiskā pieredzes apmaiņa ar Norvēģijas partneriem

Daugavpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Tronheimas Zinātnes centru (Vitensenteret) Norvēģijā https://vitensenteret.com/en šī gada septembrī īstenoja divas sadarbības projekta aktivitātes.

Vizītes laikā projekta partneri dalījās pieredzē sabiedrībā balstītu aktivitāšu jomā, strādājot un organizējot zinātnes un inovāciju centru informatīvās un izglītojošās aktivitātes, kas vērstas uz zinātnes un inovāciju popularizēšanu sabiedrībā un sabiedrības iesaisti inovāciju un zinātnes centru aktivitātēs kopumā.

Projekta partneri dalījās pieredzē par “Zinātnes festivālu” (Science Festival https://www.hyfer.no/en/program/friday), “Izgudrotāju festivālu” (Maker Fair https://skaperfest.no/) un projekta īstenošanas niansēm. Projekta ekspertes un projekta īstenošanas darbinieces pārņēma Tronheimas Zinātnes centra pieredzi programmu īstenošanā, izglītojošo festivālu rīkošanā un starptautiskajā projektu vadībā.

Notika arī tikšanās ar Čehijas delegācijas pārstāvjiem no centra DOLNÍ VÍTKOVICE (www.dolnivitkovice.cz), kuri dalījās ar savas attīstības vēsturi. Vitkovitskas metalurģijas rūpnīcas industriālās zonas teritorijā, kas ir unikāla ar savu industriālo arhitektūru, atrodas vēstures muzeji, mākslas galerijas, tiek rīkoti dažādi koncerti. Tur atrodas arī zinātnes centrs. Kolēģi no Čehijas dalījās pieredzē, kā nepazaudēt publiku grūtos brīžos, piemēram, Covid-19 pandēmijas laikā. Teritorija ir iekļauta Eiropas Kultūras mantojuma sarakstā, un katru gadu to apmeklē vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku.

Tika gūta informācija kā veicināt sabiedrības iesaisti un palielināt zināšanu attīstību STEM jomās, kā arī uzņēmējdarbības jomā, izstrādājot un īstenojot izglītojošas programmas, interaktīvas tematiskās nodarbības un citus interaktīvus pasākumus pedagogiem un skolēniem. Tika gūtas jaunas zināšanas un pieredze apmeklētāju intereses piesaistei un nodrošināšanu ilgtermiņā un radošu pieeju izmantošanai ikdienas darbā, rosinot inovāciju attīstību un projekta mērķu sasniegšanu kopumā.

Starptautiskā pieredzes apmaiņas vizīte notika Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” Proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4 ietvaros.

Sazinies ar mums