Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Starptautiskās jauniešu vasaras skolas dalībnieki sastop Purva bruņurupuci

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Universitāti,  Daugavpils Inovāciju centru un Tronheimas zinātnes centru (Norvēģija) šī gada jūnijā īstenoja Starptautisko jauniešu vasaras skolu STEM jomā.

Vasaras skolā piedalījās 30 dalībnieki – jaunieši un skolotāji no Daugavpils un Tronheimas (Norvēģija). Dalībnieki dzīvoja pie dabas – Daugavpils Universitātes Studiju un pētniecības centrā “Ilgas”, kas atrodas Skrudalienas pagastā dabas parka “Silene” teritorijā. Tur notika lielākā daļa no vasaras skolas aktivitātēm.

Jaunieši, izglītojošo aktivitāšu laikā, pētīja Latvijas meža ekosistēmas un to īpatnības, veica lauka ģeomorfoloģisko izpēti un noteica nogulumu paraugu ķīmisko sastāvu, kā arī veica augsnes pētījumu salīdzināšanu pēc paraugiem, kas tika paņemti trīs dažādās vietās.

Ekspedīcijas laikā uz Riča ezeru jaunieši pētīja kukaiņus un, tuvumā esošās pļavas nomalē, ieraudzīja Purva bruņurupuci (Emys orbicularis (L.)) – tā ir ļoti reta iespēja šo rāpuli ieraudzīt dabā.
Aizraujoši izvertās nacionālie vakari – Latvijas prezentēšana un Norvēģijas prezentēšana jauniešu interpretācijā, kas bija ne tikai interesanti un radoši, bet arī ļoti saliedējoši un lika novērtēt un lepoties ar savām valstīm un pilsētām.

Savukārt Daugavpilī, dalībnieki radoši un izglītojoši pavadīja laiku Daugavpils Inovāciju centrā, piedaloties STEM nodarbībās, kā arī veica orientēšanās uzdevumus pilsētā, lai labāk iepazītu Daugavpili, tās vēsturi, arhitektūru, kultūru un vērtības.
Starptautiskās jauniešu vasaras skolas dalībnieki atzina, ka vasaras skolas laikā apguva ne tikai dabas izpētes metodes un ieguva jaunas zināšanas STEM jomā, bet arī ieraudzīja un paši izmēģināja, ko nozīmē būt par dabaszinātnieku, pilnveidoja sociālās iemaņas un komunikācijas prasmes.

Aktivitāte īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

 

Sazinies ar mums