Skip to main content

Jaunumi

thumbnail

Vieta, kur radoši darboties, pārbaudīt un izmēģināt savas idejas – Makerspace!

Daugavpils Inovāciju centrs aicina 13 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties izglītojošajā programmā “Makerspace”, kas dos iespēju praktiski un radoši darboties pieredzējušu speciālistu vadībā. Nodarbības notiks Daugavpils Inovāciju centrā, Vienības ielā 30, nodarbības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots, var pieteikties vairākām nodarbībām un pieteikšanās ir obligāta – pieteikšanās šeit

* Ja esi 13 līdz 18 gadus jauns, mērķtiecīgs un radoši izpausties gatavs jaunietis – piesakies! Piesakies arī tad, ja tāds neesi. Iespējams, pēc šīm mācībām par tādu kļūsi un trauksies radošuma pārbagātības kosmosā!

27. jūnijs, plkst. 10:00 – 15:30
“No pamatiem līdz robotiem” robotikas skola un darbnīca

Nodarbība par robotiku un praktiskā daļa, kur katram dalībniekam būs iespēja salodēt savu robotu.
Vadītājs: RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas elektronikas inženieris Raivis Deksnis.

28. jūnijs, plkst. 10:00
Kosmētikas skaistums/ Lavas izvirdums

Praktiskās nodarbības laikā izzināsi kosmētikas pasauli un tās skaistumu, kā arī pats veidosi ko noderīgu – ziepes. Nodarbības otrajā daļā eksperiments – lavas izvirdums.
Vadītāja: Kristīne Majore, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes docente

28. jūnijs, plkst. 13:00
Garšas noslēpums/ Vai deguns uzminēs?

Praktiska nodarbība, kuras laikā veiksim novērtējumu dažādām salduma, skābuma, rūgtuma pakāpēm, atradīsim dubultniekus (divas vienādas garšas), analizēsim šķidrumus. Smaržas atpazīšana – pārbaudīsi vai Tavs degums var noteikt aromātus un vēl daudz kas pārsteidzošs, ar ko ikdienā saskaras uztura speciālists.
Vadītāja: Kristīne Majore, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes docente

29. jūnijs, plkst. 10:00
Saldumi un saldinātāji

Praktiska nodarbība, kuras laikā uzzināsi vairāk par saldumu pasauli un tās ietekmi uz Tevi. Noslēgumā pagatavosi veselīgus želejas lācīšus.
Vadītāja: Kristīne Majore, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes docente

29. jūnijs, plkst. 13:00
Pārtikas krāsvielas

Pārtikas rūpniecībā krāsvielas izmanto konditorejas izstrādājumos, desertos, saldumos, atspirdzinošajos dzērienos, košļājamajās gumijās, uzkodās un daudz kur citur. Nodarbībā uzzināsi vairāk par krāsvielu veidiem, to ietekmi uz veselību un veiksim arī eksperimentu.
Vadītāja: Kristīne Majore, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes docente

Izgītojošā programma “Makerspace” tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

Sazinies ar mums