Skip to main content

Izglītojošās programmas

Mērķauditorija: 11 – 14 gadus veci jaunieši
Tēma: Dabas resursu, ķīmisko vielu loma cilvēka dzīvē un sadzīvē

thumbnail

daba+veikals=produkts II

Jebkuros laikos cilvēks ir pievērsis uzmanību gan personīgajai higiēnai, gan arī tam, kādus savā apkārtējā vidē pieejamus resursus var izmantot savas higiēnas nodrošināšanai. Senajos laikos vieta, kur mazgājās bija pirts, tur izmantoja tikai dabā iegūstamos produktus – dažādas pirts slotas, augu vīkšķus ķermeņa ādas noberzšanai, un bieži vien, pašu vārītas ziepes. Mūsdienās personīgo higiēnu sabiedrība ievēro vēl cītīgāk, tāpēc veikalu plaukti ir pārpildīti ar dažādiem higiēnas līdzekļiem,bet cilvēku vienmēr interesē radošā darbošanās – kā, ko līdzīgu var pagatavot pats. Tāpēc arī dažādu kosmētikas sastāvdaļu veikali piedāvā izejvielas gan šampūnu, ziepju, ķermeņa skrubju un daudzu citu produktu pagatavošanai. Līdz ar to ir iespēja pagatavot tādu ķermeņa kopšanas produktu, kādu vēlas. Visbiežāk ikdienā tiek izmantotas ziepes, tāpēc, izmantojot dažādus, dabā sastopamus, produktus (augus, mālu u.c.), savienojot tos ar veikalā iegādājamu ziepju masu, var iegūt produktu, kas sagādās prieku izmantojot to, jo būs pagatavots saviem spēkiem.

Izglītojošas programmas laikā dalībnieki gūs zināšanas un iemaņas mežā, pļavā un dārza augošo augu atpazīšanā, kā arī par to īpašību ietekmi uz cilvēka veselību. Katrs dalībnieks izgatavos sev vairākus ziepju veidus, iepazīsies ar to pagatavošanas pamatprincipiem un dabas vielām un produktiem, kurus var izmantot šajā procesā.

Programmas apraksts

Programma izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

 

Sazinies ar mums